TM080SV-22L03
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Taiwan
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal, MoneyGram
Supply Ability :
200 Piece Per Day
Delivery Time :
2-3 workings for order confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Model NO :
TM080SV-22L03
Another Model NO :
L5S305354P00
Working Temperature :
0 ~ 65 Degree
Storage Temperature :
-10 ~ 70 Degree
Visual Size :
167.2*126.4 mm
Brightness :
400 cd/m2 (Typ.)
Description
Sunlight Readable 8.0 Inch Tianma LCD Displays With 800*600 RGB Resolution TM080SV-22L03
Product Descriptions:
Panel Brand : Tianma
Panel Model : TM080SV-22L03
Panel Type : a-Si TFT-LCD, panel
Panel Size : 8.0 inch
Resolution : 800(RGB)*600 , SVGA
Display Mode: TN, Normally White, Transflective
Surface Size: 187.0*142.0mm
Brightness : 400 cd/m2 (Typ.)
Display Color : 262K
Display Color: 262K (6-bit)
ResponseTime: 40/60 (Max.)(Tr/Td)
Viewing Angle: 65/65/35/45 (Min.)(CR≥5) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 1 pcs CCFL
Signal Interface: Parallel RGB (1 ch, 6-bit)
Working Temperature : 0-65 Degree
Application:
For all Industrial Application Panel
Features For Tianma TM080SV-22L03 TFT LCD Module:
15000 Working Hours.
• CCFL Lamp Type.
• NEMA 4/4X/12 front bezel
• ISO9001 Compliant
• 9.0W (Typ.) Power