LT065AB0D500
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3WORK DAY
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
6.5 inch
Resolution :
640(RGB)×480 , VGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Description
LT065AB0D500 TOSHIBA 6.5 inch TFT LCD Module with 132.48×99.36 mm
LT065AB0D500 Detail
Panel Size :6.5 inch
Dot Resolution :640(RGB)×480 (VGA)
Pixel Configuration :RGB Vertical Stripe
Pixel Density :122 PPI
Aspect Ratio :4:3 (H:V)
Form Factor :Flat Rectangle Display
Dot Pitch :
0.069×0.207 mm (H×V)
Pixel Pitch :
0.207×0.207 mm (H×V)
Surface :Antireflection
Active Area :132.48×99.36 mm (H×V)
Outline Dimension :
153×121 mm (H×V)