TM022GBH01
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Size :
8.0 inch
Resolution :
176(RGB)×220 , QCIF+
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Signal Interface :
CPU , 36 pins
Description
Clear TM022GBH01 Tianma LCD Displays 2.2 inch with 34.848×43.56 mm
Products Information:
Panel Size :2.2 inch
Dot Resolution :176(RGB)×220 (QCIF+)
Pixel Configuration :RGB Vertical Stripe
Pixel Density :128 PPI
Aspect Ratio :4:5 (H:V)
Form Factor :Flat Rectangle Display
Dot Pitch :0.066×0.198 mm (H×V)
Pixel Pitch :0.198×0.198 mm (H×V)
Weight :25.0g (Typ.)
Surface :Clear, Hard coating (3H)
Active Area :34.848×43.56 mm (H×V)
Outline Dimension :41.7×56.16 mm (H×V)
Outline Depth :3.60 (Typ.) mm
Landscape or Portrait :Portrait type
Touch Panel :Embeded (4-wire Resistive)
We can do for you:
  1. Provide excellent LCD screen replacements with competitive price.
  2. Safe, quick and efficient supply chain.
  4. Your problems will be replied within 24 hours.
Display Mode :TN, Normally White, Transmissive
Brightness :250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :350 : 1 (Typ.) (Transmissive)
Display Color :65K/262K ()
Color Gamut :60% NTSC (CIE1931)
Response Time :25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle :45/45/40/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Viewing Direction :6 o'clock
White color Chromaticity :Wx:0.310; Wy:0.330
White Variation :1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points)
Sunlight Readable :N
Here comes our other LCD panels stock for your easy reference:
Pls contact to us for more stock information: salespm@nselectronic.com.hk
Panel ModelBrandSizeResolution
TM050XYS01Tianma5.0"272×480
TM035PYS01Tianma3.5"320×480
TM032HYH01Tianma3.2"240×320
TL060JYXP02Tianma9.0"720×1280
TL055VYXP02Tianma5.5"1080×1920
TM024HYH01Tianma2.4"240×320
TS022GAADY02Tianma2.2"176×220
TM057JYHP03Tianma5.7"720×1280
Packaging & Shipping for Our LCD panel
1. We will ship the LCD display panels within 1-3 workdays after receipt of payment.
2. We can ship to you by UPS/FEDEX/DHL and so some other direct international express line.
Other shipping terms can also be arranged according to specific requirements.
TM022GBH01 Picture
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
TIANMA
Model Number :
TM022GBH01
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
Contact Supplier