CLAA150XP07CW
Place of Origin :
korea
Payment Terms :
Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
2-3 Working Days after order confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Brand :
CPT
Panel Model :
CLAA150XP07CW
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
15.0 inch
Resolution :
1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Description
Antiglare 15.0 inch CLAA150XP07CW CPT LCD Panel LCM 1024×768 350 700:1 16.7M WLED LVDS
What’s our advantage compared with other suppliers?
(1). Before shipment, we will test every LCD Screen and ensure the quality.
(2). we provide high quality lcd panels for customers all over the world.
(3) .We have DBS, ISO9001 Certifications for our Panels.
(4) .Excellent service on before-sale, on-sale and after-sale.
CLAA150XP07CW Detail
Panel Brand : CPT
Panel Model : CLAA150XP07CW
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 15.0 inch
Resolution : 1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 304.1×228.1 mm
Outline : 326.5×253.5×11.5 mm
Surface : Antiglare
Brightness : 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 700:1 (Typ.)
Display Colors : 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 66%
Response Time : 2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : WLED Embedded (LED Driver)
Signal Interface : LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)
Panel Size : 15.0 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 85 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.099×0.297 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.297×0.297 mm (H×V)
Weight : 1.00Kgs (Max.)
Surface : Antiglare
Active Area : 304.1×228.1 mm (H×V)
Bezel Area : 307.4×231.3 mm (H×V)
Outline Dimension : 326.5×253.5 mm (H×V)
Outline Depth : 11.0±0.5 mm