B101AW06 V4
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Size :
10.1 inch
Resolution :
1024×600
Surface :
Clear, Hard coating (3H)
Active Area :
222.72×125.28 mm
Outline :
243×146.5×3.6 mm
Input Voltage :
3.3V (Typ.)
Description
Normally White B101AW06 V4 10.1 inch 1024×600 Outline 243×146.5×3.6 mm Contrast Ratio 400:1 (Typ.) new and original
Packaging & Delivery
Packaging Details: Safe & Professional packing or as requirement for the LCD Screen replacements.
Delivery Detail: 2-3 days after receipt of payment
Payment terms: We accept T/T, PayPal, Western Union and others.
B101AW06 V4 Basic Information
Panel Model B101AW06 V4
Panel Brand AUO
Descrition a-Si TFT-LCD ,10.1 inch, 1024×600
Panel Type a-Si TFT-LCD
Model Alias B101AW06 V.4
Operating Temperature 0 ~ 50 °C
Storage Temperature -20 ~ 60 °C
B101AW06 V4 Mechanical Features
Dot Resolution 1024(RGB)×600 (WSVGA)
Pixel Configuration RGB Vertical Stripe
Pixel Density 117 PPI
Aspect Ratio 16:9 (H:V)
Form Factor Flat Rectangle Display
Dot Pitch 0.0725×0.2088 mm (H×V)
Pixel Pitch 0.2175×0.2088 mm (H×V)
Weight 175g (Max.)
Surface Antiglare
Active Area 222.72×125.28 mm (H×V)
Bezel Area 225.72×128.28 mm (H×V)
Outline Dimension 243×146.5 mm (H×V)
Outline Depth 3.6 (Max.) mm
Shape Style Flat (PCBA Flat, Depth 3.4~4.0mm)