BT136-600E
Lead Free Status / RoHS Status :
Lead free / RoHS Compliant
Shipment method :
DHL/UPS/Fedex/etc
Payment :
Acceptable
Stock :
In Stock
Supply Ability :
859000PCS/Day
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
Port :
Shenzhen/Hongkong/Guangzhou
MOQ :
10
Price :
Delivery Time :
1-7 days
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal,Alibaba trade order
Description
Product Detail
PackagingTube
Part StatusActive
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State600V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)1.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)25A, 27A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)10mA
Current - Hold (Ih) (Max)15mA
ConfigurationSingle
Operating Temperature125°C (TJ)