BT137-600D, BT137-600E
Package Type :
Throught Hole
Type :
Triode Transistor
P/N :
Transistor BT137-600E
Package :
TO-220-3
Shipping by :
DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post
Packing :
Tube&Reel&Tray
Supply Ability :
859000PCS/Day
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
Port :
HK
MOQ :
10
Price :
Delivery Time :
1-7 days
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal,Alibaba trade order
Description
Product Detail
PackagingTube
Part StatusActive
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State600V
Current - On State (It (RMS)) (Max)8A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)1.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)65A, 71A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)5mA
Current - Hold (Ih) (Max)10mA
ConfigurationSingle
Operating Temperature125°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Base Part NumberBT137
1. Stock,Order goods or Manufacturing welcome.
2. Sample order.
3. We will reply you for your inquiry in 24 hours.
contact us
Welcome to contact me
Contact name: Yolanda
PH/ WhatsApp: 86- 14774868256
Wechat: 14774868256
Skype: qyt-yolanda1
QQ: 2880072536
Website: www.quanyuantong.net
Send your message to this supplier
Send Now
Triac bt137 Transistor bt137 BT137-600 BT137-600D Sensitive Gate 600V 8A Through Hole TO-220
Ask Latest Price
Place of Origin :
US
Brand Name :
Original
Model Number :
BT137-600D, BT137-600E
Package Type :
Throught Hole
Type :
Triode Transistor
P/N :
Transistor BT137-600E
Contact Supplier