IPW60R099C6
Brand Name :
Original
Place of Origin :
US
MOQ :
10
Price :
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
Delivery Time :
1-7 days
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal,Alibaba trade order
Supply Ability :
859000PCS/Day
D/C :
Newest
Package :
TO247, TO247
Type :
MOSFET
P/N :
IPW60R099C6
Lead Free Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Reel Tray Tube
Selling Units :
Single item
Single package size :
1X1X1 cm
Single gross weight :
0.002 kg
Package Type :
Tube&Reel&Tray With Standard Package
Description
Product Description
Product Detail
Packaging Tube
Part Status Not For New Designs
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 37.9A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 99mOhm @ 18.1A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 1.21mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 119nC @ 10V
Vgs (Max) ±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2660pF @ 100V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 278W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package PG-TO247-3
Package / Case TO-247-3
Product Detail
1. Stock,Order goods or Manufacturing welcome.
2. Sample order.
3. We will reply you for your inquiry in 24 hours.
5. When you got the goods, test them, and give me a feedback.If you have any problem
contact us, we will solve for you.
Send your message to this supplier
Send Now
IPW60R099C6 6R099C6 MOSFET N Channel IC 600V 37.9A 278W TO247
Ask Latest Price
Model Number :
IPW60R099C6
Brand Name :
Original
Place of Origin :
US
MOQ :
10
Price :
Packaging Details :
Box/Reel/Tube
Contact Supplier