IME12-04BDSZY2K
Certification :
Place of Origin :
Germany
MOQ :
1
Price :
USD10/PC
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
1000
Delivery Time :
in stock
Packaging Details :
Original
warrany :
1 year
color :
blue
Communication Interface :
other
Description
Detailed technical data Features Housing Metric Housing Short-body Thread size M12 x 1 Diameter Ø 12 mm Sensing range Sn 4 mm Safe sensing range Sa 3.24 mm Installation type Flush Switching frequency 2,000 Hz Connection type Cable, 2-wire, 2 m, Oil-resistant Output function NO Electrical wiring DC 2-wire Enclosure rating IP67 1) Items supplied Mounting nut, brass, nickel-plated (2x) 1) According to EN 60529. Mechanics/electronics Supply voltage 10 V DC ... 30 V DC Ripple ≤ 10 % Voltage drop ≤ 4 V 1) ≤ 4.5 V 2Sick IME12-04BDSZY2K Brand New Sensor High Quality 1072274 Quick DeliverySick IME12-04BDSZY2K Brand New Sensor High Quality 1072274 Quick DeliverySick IME12-04BDSZY2K Brand New Sensor High Quality 1072274 Quick DeliverySick IME12-04BDSZY2K Brand New Sensor High Quality 1072274 Quick DeliverySick IME12-04BDSZY2K Brand New Sensor High Quality 1072274 Quick DeliverySick IME12-04BDSZY2K Brand New Sensor High Quality 1072274 Quick Delivery