KG-4560DC12
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000PCS
Price :
Negotiation
Payment Terms :
L/C, T/T, Paypal
Supply Ability :
10000pcs-30days
Delivery Time :
7days
Packaging Details :
Packing in boxes
Typical Application :
Vacuum Cleaner
Rated Voltage :
12V
Diameter :
45MM
Rated Power :
103W
Key Word :
BLDC Motor
Rated Speed :
120000RPM
Description
Vacuum Cleaner Motor 120000RPM 103W 12V DC Motor GO-GOLD KG-4560DC12
Lead time:
Quantity
1-1000
≥10000
Lead days
15
To be negotation
Product Description
Rated Voltage
12V
Rated Speed
120000RPM
Rated Power
103W
Torque
Customizable
Essential details
Rated Voltage:12V
Rated Speed:120000RPM
Rated Power:103W
Torque:Customizable
Efficiency: 75%
Model Number: KG-4560DC12
Diameter: 45MM
Commutation: Brushless
Application:Vacuum Cleaner
Vacuum degree:12 Kpa Max
Key Word: BLDC Motor
Warranty: 3years
Place of Origin: Guangdong, China
Drawing
12V DC Vacuum Cleaner Motor 120000RPM 103W GO-GOLD KG-4560DC12
Sample
Application
Working of the BLDC Motor
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
GO-GOLD
Model Number :
KG-4560DC12
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000PCS
Price :
Negotiation
Contact Supplier
video