Product Description: TKII6205-102 Conveyor Idler With Stamped Metal Bearing Endcaps Specification: Bearing Model Tube Diameter 6204 56mm,60mm,76mm,89mm,102mm,108mm,114mm,127mm,133mm,140mm,152 6205 76mm,89mm,102mm,108mm...
learn more
TKII6205-102 102mm Conveyor Idler Stamped Metal Pipe End Caps
10-15 WORK DAYS
Contact Now
China-Techpart Precision Technology Co., Ltd.
Verified Supplier
6
Years
00:20
Steel Conveyor Roller Bearing Housings with Seals
Steel Bearing Housings For Conveyor Idlers
Welded Steel Housings for Conveyor Rollers
TKⅢ Bearing Housing And 6 Seals Used For Conveyor Roller
6204 TK Turn Up Bearing Housing With 2.5mm Thickness