TK6204-89(84)
Certification :
ISO9001-2008
Place of Origin :
Anhui of China
MOQ :
500 sets
Price :
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Supply Ability :
18000 sets per week
Delivery Time :
18-25 work days
Packaging Details :
Standard export packing
Material :
SPHC(Pickled steel)
Applicable Industries :
Building Material Shops, Manufacturing Plant, Mining etc
Quality :
High precision with low tolerance
Bearing Type :
6204
Roller Diameter :
89mm
Flange Diameter :
84mm
Deepness :
42.5mm
Hole Diameter :
35mm