MAX MFSC-2000 2000W 2KW 1080nm China Fiber Laser Source
MAX MFSC-2000 2000W 2KW 1070nm China Fiber Laser SourceMAX MFSC-2000 2000W 2KW 1070nm China Fiber Laser SourceMAX MFSC-2000 2000W 2KW 1070nm China Fiber Laser SourceMAX MFSC-2000 2000W 2KW 1070nm China Fiber Laser SourceMAX MFSC-2000 2000W 2KW 1070nm China Fiber Laser SourceMAX MFSC-2000 2000W 2KW 1070nm China Fiber Laser SourceMAX MFSC-2000 2000W 2KW 1070nm China Fiber Laser Source
Model MFSC-2000W
Optical Properties
Output Power
(W)
2000
Wavelength
(nm)
1080±10
Operation Mode CW/Modulate
Modulation Frequency
(KHz)
20
Output Power Stability ±1.5%
Red Laser Yes(0.1mW-1mW)
Output Characteristics
Beam Delivery Optics QBH
Delivery Cable Length
(m)
15(Customizable)
Electrical Characteristics
Power Supply
(VAC)
220
Power Range
(%)
10%-100%
Other Characteristics
Dimensions
(mm)
Weight
(KG)
68
Cooling Water Cooling
Operating Temperature
(℃)
MAX MFSC-2000 2000W 2KW 1070nm China Fiber Laser Source
1.After Sales
2.Quality Control
We will provide detailed Machine pictures and Test videos to customers before delivery.
3.OEM Service
No MOQ required.
4.Privacy
5.Payment terms
Alibaba Trade Assurance ( New,safe and popular payment terms)
30% T/T paid in advance as deposit, the balance paid before shipment.
lrevocable LC at sight.
Other payment terms: Paypal,Western Union and so on.
6.Documents Support
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
MAX
Place of Origin :
Guangdong, China
MOQ :
1
Price :
Output Power :
2000W
Wavelength :
1080±10nm
Contact Supplier