DL-W151.2V200AH
Weight :
73KG
Operating Temperature(℃) :
-20℃~65℃
Place of Origin :
Guangdong, China
Cathode Materials :
LiFePO4
Array Mode :
15S
Nominal Energy (KWh) :
10KWH
Nominal Voltage(V) :
51.2V
Discharge Cut-off Voltage (V) :
42V
Standard Charging Current (A) :
50A
Max. Continuous Charging Current(A) :
100A
Max. Continuous Discharging Current(A) :
100A
Cycle Life :
≥6000times@90%DOD
Communication Mode :
RS485/CAN
Warranty :
5years
MOQ :
2 sets
Price :
Description
Energy Storage Solar Panel Power Home Inverter Systems LiFePO4 Battery
China Manufacturer 48V 51.2V 200AH Solar Lithium Batteries 10KWH Lithium Battery Storage LiFePO4 for Solar Panel