MHT-25/30/36/40/50K-100
98.8% 30A 100% 100A
Max.Efficiency PV Input Current Unbalanced Output Charge/Discharge
Overview
Optimal Power &Storage
·98.8%Max.Efficiency
·(·)30A PV input current,4 MPP trackers
·100A charge/discharge current
Strong Load &Back-up
110%continuousAC outputoverloading
·(·120%max.back-up output overloading @60s UPS-level switching ·150%DC oversizing