16-160MPA
Unit Weight :
6 KG
Nominal Diameter :
150mm
Working temperature :
25-55
Application :
Oilfield Drilling Mud Pump
Condition :
New
Description
Drilling Instruments Seismic Pressure Gauge 16-160 MPA YK100/150 Mud Pump Gauge
YK100 / 150 Drilling Mud Pump Gauge 16 - 160 MPA Seismic Pressure Gauge
Seismic pressure gauge measuring range: 16MPa, 25MPa, 35MPa, 40MPa, 60MPa, 80MPa, 100MPa, 120MPa, 160MPa. Other pressure units are: PSI, Kg/cm2, kPa, BAR.
The composition of the anti-seismic pressure gauge instrument:
Product Name: Mud Pump Gauge Type: Flange/Thread
Pressure(Mpa): 16-160MPA Unit Weight: 6 KG
Nominal Diameter: 150mm Working Temperature: 25-55