UPS1H471MHD Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 470uF 12.5x20 20% 5LS
Stock :
1000pcs
MOQ :
1pcs
Price :
Email us for details
Payment Terms :
Paypal,TT,Western Union
Shipping Method :
LCL, AIR, FCL, Express
Date Code :
Newest code
Shipping by :
DHL/UPS/Fedex
Condition :
New*Original
Warranty :
365days
Lead free :
Rohs Compliant
Lead times :
Immediately Shipment
Package :
Standard
Mounting Style :
Standard
Description
UVZ1H222MHD Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 2200uF 20%
Nichicon
Product Category: Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
470 uF
50 VDC
12.5 mm
20 mm
5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
1.1 A
130 mOhms
- 55 C
+ 105 C
Straight
Radial
UPS
Bulk
Brand: Nichicon
Dissipation Factor DF: 0.1
Leakage Current: 705 uA
Package / Case: 12.5 mm x 20 mm
Product Type: Electrolytic Capacitors
Subcategory: Capacitors
Type: Aluminium Electrolytic Capacitors
Unit Weight: 0.141801 oz
product diaplay
Company Information
It mainly Agent of CCTC Advanced Ceramic Capacitors
Q1: Who are you?
what product you can provide?
How do I pay for the order?
We accept wire transfer,western union,Pay Pal,Escrow (if you prefer other methods,please contact us)
Wisdtech Technology Co.,Limited
Tel: +86-755-23606019
Address: Room 1205-1207,Nanguang building,Huafu Road,
Futian District,Shenzhen,Guangdong,China
Laneya
Telephone:+86-13420902155
E-mail:sales@wisdtech.com.cn
Wechat:laneyatao66
WhatsApp:+8613420902155
Skype:sales@wisdtech.com.cn
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Description :
Stock :
1000pcs
MOQ :
1pcs
Price :
Email us for details
Payment Terms :
Paypal,TT,Western Union
Shipping Method :
LCL, AIR, FCL, Express
Contact Supplier
video