3.6W-DC24V
Temp :
- 10°C~ 60°C
Design :
slide valve sleeve type
Ex class :
CT6+Dust explosion protection
Description
Pressure:0.2-1.0Mpa
Temp:- 10°C~ 60°C
Seal:NBR+PUR
Explosion-proof class:CT6+Dust explosion protection
Design: slide valve sleeve type
power:3.6W- DC24V
Cable interface:NPT1/2
Air source interface:G1/4
Application Industry and Scenario
Q: Could you offer the free samples ?
A: Yeah, but it depends products, Pls contact us ina@pneuhydr.com or whatsapp 0086 15168536055
Q: What ' s your business scope ?
Q: What types of products you can make ?
Q: Can the product be made with our logo and brand ?
Q:Can you provide original famous pneumatic and hydraulic,instruments brand goods ?
Q: Is there a warranty available?
A: Yes, normally products is one year quality guarantee.
Q: How to convert pressure units: MPa, bar, psi, kg/cm ²?
A: 1MPa=10bar≈145psi≈10kg