NV156FHM-T03
Certification :
CE FCC ROHS
MOQ :
10PCS
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100000 Acre/Acres per Month
Delivery Time :
5-8 Work days
Packaging Details :
Bubble bag+Bubble chamber+Suitable hard carton
Model P/N :
NV156FHM-T03
Diagonal Size :
15.6 Inch
Resolution :
1920(RGB)×1080, FHD 141PPI
Luminance :
250cd/m² (Typ.)
Viewing Angle :
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth :
262K 45% NTSC
Contrast Ratio :
800:1 (Typ.) (TM)
Response :
30 (Typ.)(Tr+Td)
Description
15.6" Laptop Touch LCD Panel NV156FHM-T03 For Lenovo Ideapad S340-15IWL 15API 15IIL FHD IPS 40Pin
Model Name NV156FHM-T03
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD
Luminance 250(Typ.)(cd/m²)
Viewing Ang
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 800: 1 (Typ.) (TM)
Interface Type
eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) 40 pins Connector
Send your message to this supplier
Send Now
15.6" LCD Laptop Touch Screen NV156FHM-T03 40Pin For Lenovo Ideapad S340-15IWL
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
BOE/AUO/Innolux/LG/IVO
Model Number :
NV156FHM-T03
Certification :
CE FCC ROHS
MOQ :
10PCS
Price :
Negotiable Price
Contact Supplier
video