NV156FHM-T0A
Certification :
CE FCC ROHS
MOQ :
10PCS
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100000 Acre/Acres per Month
Delivery Time :
5-8 Work days
Packaging Details :
Bubble bag+Bubble chamber+Suitable hard carton
Frequency :
60Hz
Shape Style :
Slim (PCBA Bent, T≤3.0mm)
Display Mode :
ADS, Normally Black, Transmissive
Panel Type :
a-Si TFT-LCD, LCM
Description
NV156FHM-T0A V8.0 For HP Elitebook 850 G8 Laptop LCD Touch Screen Panel 40Pins LED
Key Features
  • IPS Technology: 178° wide viewing angles with consistent color accuracy
  • Full HD Resolution: 1920×1080 pixels for sharp, detailed images
  • 250cd/m² Brightness: Excellent visibility in various lighting conditions
  • 800:1 Contrast Ratio: Deeper blacks and more vibrant colors
  • Matte Anti-Glare Surface: Reduced reflections for comfortable viewing
  • LED Backlight: Energy efficient with long operational life
Technical Specifications
Model Name NV156FHM-T0A
Resolution 1920(RGB)×1080
Luminance 250(Typ.)(cd/m²)
Viewing Ang
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 800: 1 (Typ.) (TM)
Interface Type
eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 40 pins Connector
HP Elitebook 850 G8 LCD Touch Screen NV156FHM-T0A V8.0 15.6
►FAQ
1. Why choose our Screen?
2. About the price:
3.About Packing:
Original industrial packaging and designed safety packaging are all no-problem options.
4. About payment method:
T/T, PayPal, Western Union, ACP, Bank transfer, Alipay are all available.
5. About Warranty:
6~12 months warranty, return, refund, repair is acceptable in policy.
Send your message to this supplier
Send Now
HP Elitebook 850 G8 LCD Touch Screen NV156FHM-T0A V8.0 15.6" FHD IPS