Product Description: 86HS118-6004 Nema 34 86HS118 8.5Nm Stepper Motor Hybrid Stepper Motor General specifiation Step Angle 1.8° Temperature Rise 80℃ Max Ambient Temperature -20℃ Max∼+50℃ Insulation Resistance 100M ΩMin....
learn more
Nema 34 Stepper Motor 86HS118-6004 1200 Oz-In 8.5Nm 118mm 6a 2 Phase 1.8deg
20000 pcs month
Contact Now
Changzhou Jinsanshi Mechatronics Co., Ltd
Active Member
5
Years
02:43
CNC Engraving Milling NEMA23 Stepper Motor 20kg.Cm Torque Hybrid Stepper Motor
Quiet Nema 17 Stepper Motor Small 3D Printer 0.9 New 1.68A 0.4A 42Bygh
4 Axis Nema 23 High Torque Hybrid Stepper Motor 114mm Cnc Single Shaft