Solar Street Light All In One Outdoor High bright 4800-12000LM IP65 Waterproof for 3 Rainning Days
Quick Detail
  • Long-lasting LiFePO4 Battery - 75,000-180,000 mAh for reliable 12-15 hrs lighting per night.
  • High-Efficiency Solar Panel - 80W-160W monocrystalline silicon panels with up to 22% conversion efficiency.
  • Cost-Effective & ROI-Friendly - Low maintenance, energy-saving, with payback in 1-2 years.
Description
All-in-one solar street lights with LiFePO4 battery, 4800-12000 lumens, remote + sensor control, 80W-160W monocrystalline panel, 12-15 hrs runtime.
Specifications
L812-4P 75,000 mAh LiFePO4 42×4 = 168P 5054 80W monocrystalline 6V Die-cast aluminum + PC 70-160° 4800 lm RZ1240 4-6 hrs 12-15 hrs Remote + Light Control + Sensor 1010×455 440×930
L812-5P 90,000 mAh LiFePO4 42×5 = 210P 5054 100W monocrystalline 6V Die-cast aluminum + PC 70-160° 6600 lm RZ1240 4-6 hrs 12-15 hrs Remote + Light Control + Sensor 1230×455 440×1150
L812-6P 120,000 mAh LiFePO4 42×6 = 252P 5054 120W monocrystalline 18V Die-cast aluminum + PC 70-160° 8250 lm Zhenyuan M360 4-6 hrs 12-15 hrs Remote + Light Control + Sensor 1450×455 440×1370
L812-8P 180,000 mAh LiFePO4 42×8 = 336P 5054 160W monocrystalline 18V Die-cast aluminum + PC 70-160° 12000 lm Zhenyuan M360 4-6 hrs 12-15 hrs Remote + Light Control + Sensor 1450×455 440×1370