Product Description: 2 phase 1.8 degree 3Nm 60mm dual shaft cnc Nema34 Hybrid Stepper Motor 60HS88-3008B 1) Product Description and images Stepper motors are mainly used in industry, aerospace, robotics, precision ...
learn more
3Nm 60mm Dual Shaft Cnc Nema 34 Hybrid Stepper Motor 60HS88-3008B
100000pcs/month
10pcs
Contact Now
CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD
Site Member
8
Years
00:33
Factory Price Nema 11 28MM Stepper Motor with double shaft for 3D Printer
928oz.In 6A 86H3P 14mm Keyway Nema 34 High Torque Stepper Motor
Nema17 Hybrid Stepper Motor High Torque 2.2kg.cm - 7.3kg.cm 4/6-wire For 3d Printer
Nema 23 269oz.in DC Stepper Motor Kit 57mm Stepper Motor Stepping Motor for DIY CNC Mill
50MM 2 Inch Stroke T-Type NEMA11 28MM Stepper Motor Kit
57BYG 57mm Nema 23 Stepper Motor With Driver 12v 24v 36v 2.8A 1.26N.M 2N.M 3N.M Used For CNC Milling Machine
Replace a batch
700g.Cm 200 Steps Rev 35×26mm 7.3V 0.28A Nema14 Hybrid Stepper Motor for Pump
View Detail
Nema17 Hybrid Stepper Motor High Torque 4.0kg.cm 56oz.in With Fast Connector D
View Detail
2 Phase 60BYGH401-03 Double Shaft 4N.M 1.8 Degree Stepper Motor For Cnc Machine
Nema14 35mm Mini Stepper Motor With CE ROHS 1000g.cm - 1500g.cm
0.9° Nema14 35mm Hybrid Mini Stepper Motor 1000g.cm / 1200g.cm / 1500g.cm