JSS-2150/2250/2500
Certification :
CCS
Place of Origin :
Japan
MOQ :
one set
Payment Terms :
L/C, T/T
Supply Ability :
30 set per month
Delivery Time :
15 Days
Packaging Details :
carton box
Regurations :
IMO A.806(19), A.694(17), MSC68(68), MSC/Circ.862, IEC 60945 Ed.4 2002-08
Transmission frequency :
1605.0 ~ 27500.0kHz(100Hz steps)
Reception frequency :
90.0 ~ 29999.9kHz(100Hz steps)
Frequency stability :
Within ±10Hz
DSC watch keeping frequency :
2187.5kHz, 4207.5kHz, 6312.0kHz, 8414.5kHz, 12577.0kHz, 16804.5kHz
Type of emission :
J3E, F1B, A1A, H2B, J2D, H3E(receiving only
User programmable channel :
Up to 400 (20 channels x 20 groups)
ITU preset channe :
1722ch
Channel switching time :
15sec or less
Communication method :
Push to talk (simplex, semi-duplex)
Reception attenuation(ATT) :
4 steps : 6dB, 12dB, 18dB, OFF
Display :
3.8 inch LED Backlit (320 by 240 pixels)
Microphone input :
-54dBm
Audio output :
Loud speaker : 5W(8Ω), Handset phone : 1mW(150Ω)