TAJD686K016RNJ
MOQ :
2pcs
Price :
Negotiate
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram,PayPal
Supply Ability :
35000pcs Per Mouth
Delivery Time :
7-13 days
Packaging Details :
500Pcs/Reel
Product Category: :
TAJC475K035RNJ
Description :
Tantalum Capacitors - Solid SMD 16V 68uF 10%
Certification: :
Original Factory Pack
Warranty :
3 Months
Shipping by :
DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post\TNT
Unit Weight: :
0.014110 oz
Description
Tantalum Capacitors TAJD686K016RNJ 16V 68uF 10% 900mOhms D Case 7343
APPLICATIONS
• General Low Power DC/DC and LDO
• Entertainment / Infotainment Systems
• Height Restricted Design
Specifications
Product Attribute Attribute Value
68 uF
16 VDC
10 %
900 mOhms
2917
D Case
2.9 mm
- 55 C
+ 125 C
Dissipation Factor DF: 6
Leakage Current: 10.9 uA
Length: 7.3 mm
Width: 4.3 mm
STANDARD CASE DIMENSIONS:
Tantalum SMD Electrolytic Capacitors TAJD686K016RNJ 16V 68uF 10% D Case 7343
W1 dimension applies to the termination width for A dimensional area only.
Features
• General Purpose SMT Chip Tantalum Series
• 100% Surge Current Tested
• 17 Case Sizes Available, Standard and Low Profile Down to 1mm Maximum Height
• CV Range: 0.10 - 2200μF / 2.5 - 50V
• J-Lead Construction
• J-Lead Construction
Trading Guides
Shipping Delivery period
For in-stock parts, orders are estimated to ship out in 3 days.
Once shipped, estimated delivery time depends on the below carriers you chose:
DHL Express, 3-7 business days.
DHL eCommerce,12-22 business days.
FedEx International Priority, 3-7 business days
EMS, 10-15 business days.
Registered Air Mail, 15-30 business days.
Shipping rates
After confirming the order, we will evaluate the shipping cost based on the weight of the goods
Shipping option
We provide DHL, FedEx, EMS, SF Express, and Registered Air Mail international shipping.
Shipping tracking
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
Returning
warranty
Returning
Ordering
Payment
T/T,PayPal, Credit Card includes Visa, Master, American Express.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
KYOCERA AVX
Model Number :
TAJD686K016RNJ
MOQ :
2pcs
Price :
Negotiate
Payment Terms :
Contact Supplier