TAJA225K035RNJ
Place of Origin :
Original
MOQ :
3pcs
Price :
Negotiate
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram,PayPal
Supply Ability :
46000pcs Per Mouth
Delivery Time :
7-13 days
Packaging Details :
2000Pcs/Reel
Product Category: :
Tantalum Capacitors
Description :
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 2.2uF 10% 1206 ESR= 18 Ohm
Certification: :
Original Factory Pack
Warranty :
3 Months
Shipping by :
DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post\TNT
Unit Weight: :
0.000952 oz
Description
Tantalum Capacitors TAJA225K035RNJ 35V 2.2uF 10% 18 Ohms 500 nA 1206 General Purpose SMT
APPLICATIONS
• General Low Power DC/DC and LDO
• Entertainment / Infotainment Systems
• Height Restricted Design
Specifications
Product Attribute Attribute Value
2.2 uF
35 VDC
10 %
18 Ohms
1206
A Case
1.6 mm
- 55 C
+ 125 C
Cut Tape
Capacitance - nF: 2200 nF
Dissipation Factor DF: 4 %
Leakage Current: 500 nA
Length: 3.2 mm
Width: 1.6 mm
STANDARD CASE DIMENSIONS: millimeters (inches)
2.2 Uf Tantalum Capacitor SMD Electrolytic Capacitor TAJA225K035RNJ 35V  General Purpose
W1 dimension applies to the termination width for A dimensional area only.
Features
• General Purpose SMT Chip Tantalum Series
• 100% Surge Current Tested
• 17 Case Sizes Available, Standard and Low Profile Down to 1mm Maximum Height
• CV Range: 0.10 - 2200μF / 2.5 - 50V
• J-Lead Construction
Trading Guides
Shipping Delivery period
For in-stock parts, orders are estimated to ship out in 3 days.
Once shipped, estimated delivery time depends on the below carriers you chose:
DHL Express, 3-7 business days.
DHL eCommerce,12-22 business days.
FedEx International Priority, 3-7 business days
EMS, 10-15 business days.
Registered Air Mail, 15-30 business days.
Shipping rates
After confirming the order, we will evaluate the shipping cost based on the weight of the goods
Shipping option
We provide DHL, FedEx, EMS, SF Express, and Registered Air Mail international shipping.
Shipping tracking
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
Returning
warranty
Returning
Ordering
Payment
T/T,PayPal, Credit Card includes Visa, Master, American Express.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
KYOCERA AVX
Model Number :
TAJA225K035RNJ
Place of Origin :
Original
MOQ :
3pcs
Price :
Negotiate
Payment Terms :
Contact Supplier