SGMGV-13ADA21
Place of Origin :
Japan
Price :
negotiable
Payment Terms :
T/T,Western Union
Supply Ability :
100
Delivery Time :
2-3 work days
Packaging Details :
New in original box
Brand :
Yasakawa
Model :
SGMGV-13ADA21
Palce of Origin :
Japan
Type :
Servo Motor
Supply Voltage :
200V
Current :
10.7A
N.m :
8.43
Design Procedure :
Standard
Description
Industrial Servo Motor Yaskawa Electric AC Servo Motor 1.3kW SGMGV-13ADA21
Configuration:
• Sigma Servo Motor Type: SGMAH (Super High Power Rate Type)
• Rated Output: 1300W
• Power Supply: 220V
• Output speed:3000
• Torque rating8.34 Nm
• Current rating10.7Arpm
• Shaft size8h6 mm (Dia.)
• Rotor inertia0.036 x 10^-4 kgm²
• Minimum operating temperature0 °C
• Maximum operating temperature40 °C