SGMGH-44ACA61
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Price :
negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100
Delivery Time :
2-3 work days
Packaging Details :
New in original box
Brand :
Yasakawa
Model :
SGMGH-44ACA61
Palce of Origin :
Japan
Type :
Servo Motor
Supply Voltage :
4400W
Current :
32.8A
Weight :
55 lbs
r/min :
1500
Description
Industrial Servo Motor YASKAWA ELECTRIC SGMGH-44ACA61 4400W 1500r/min
Has the correct model of Drive beendelivered?
Is the Drive damaged in any way?
Are any screws or other componentsloose?
Use a screwdriver or other tool to check for tightness.
Item Description
  • Manufacturer: Yaskawa
  • Model #: SGMGH-44ACA61 or SGMGH44ACA61
  • AC Servo Motor
  • RPM: 1500
  • AMP: 32.8
  • 4400W
  • 1500RPM
  • Item Weight: 55 lbs
  • original made in Japan
  • ac servo motor
  • with connectors and cable
  • Function:Control
  • High Speed
  • Rated Torque:28.4Nm
Yaskawa Sigma 2 (?-II Series) Three-phase - 32.8A, 4400W, 200V, 4.4kW Servo Motor