LQ038Q5DR02
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
3.8 inch
Resolution :
240(RGB)×320 , QVGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transflective
Active Area :
57.6×76.8 mm
Outline :
69×88.6 mm
Description
3.8 inch LQ038Q5DR02 SHARP Display PANEL Normally White LCM 240×320 90 75:1 262K WLED
LQ038Q5DR02 Information
Panel Size : 3.8 inch
Dot Resolution : 240(RGB)×320 (QVGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 105 PPI
Aspect Ratio : 3:4 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.080×0.240 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.240×0.240 mm (H×V)
Weight : 42.0g (Typ.)
Surface : Hard coating (3H)
Active Area : 57.6×76.8 mm (H×V)
Bezel Area : 61.2×80.4 mm (H×V)
Outline Dimension : 69×88.6 mm (H×V)
Outline Depth : 3.4 (Typ.) mm
Landscape or Portrait : Portrait type
Touch Panel : Without
What is our advantage?
Delivery Quantity: 50-100 cartons shipped by DHL every week
Supply Ability: 100 pcs Panels per day.
Warranty: 12 months.
FAQ
Q1: What's price?
A1: We provide reasonable price and recommend suitable batteries to our customers.
Q2: What's delivery time?
A2: The delivery time is normally 1-3 working days after payment.
Q3: What's the payment?
A3: We accept T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Q4: Can we visit your factory?
A4: Warmly welcome. Once we have your schedule, we will arrange
professional sales team to follow up your case.
Display Mode : TN, Normally White, Transflective
Brightness : 90 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 75 : 1 (Typ.) (Transmissive)
Contrast Ratio : 8:1 (Typ.) (Reflective)
Display Color : 262K (6-bit)
Response Time : 30/50 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 40/40/40/40 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D)
Viewing Direction : 6 o'clock
White Variation : 1.17/1.33 (Typ./Max.)(9 points)
Reflectance Ratio : 7/11% (Min./Typ.)