LQ64D341
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3WORK DAY
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Resolution :
640(RGB)×480 , VGA
Panel Size :
6.4 inch
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Active Area :
130.6×97 mm
Description
6.4 inch LQ64D341 Sharp LCD Panel Normally White LCM 640×480 300 100:1 262K CCFL TTL
Our services
1.Your inquiry about our products or the price will be replied within 24 hours!
3.We will delivery goods as you demand ,you can choose the cheaper and more convenient way!
FAQ
Q1: How do we place an order?
Q2: How do we make the payment?
A2: We accept T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal.
Q3: What's the delivery time?
A3: The delivery time is normally 1-3 working days after payment.
Q4: How would the goods be shipped?
A4: We ship via DHL, UPS, TNT and others.
LQ64D341 Detail
Panel Size :6.4 inch
Dot Resolution :640(RGB)×480 (VGA)
Pixel Configuration :RGB Vertical Stripe
Pixel Density :124 PPI
Aspect Ratio :4:3 (H:V)
Form Factor :Flat Rectangle Display
Dot Pitch :0.068×0.202 mm (H×V)
Pixel Pitch :0.204×0.202 mm (H×V)
Weight :290±20g
Surface :
Hard coating (3H), Antireflection
Active Area :130.6×97 mm (H×V)
Bezel Area :136.2×100.0 mm (H×V)
Outline Dimension :175×126.5 mm (H×V)