ED097OC4
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
100 PCS PER DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Resolution :
1200×825
Active Area :
202.8×139.425 mm
Outline :
218.8×156.425 mm
Surface :
Antiglare, Hard coating
Display Colors :
Grayscale (4-bit)
Frequency :
50Hz
Description
202.8*139.425 mm 9.7 inch ED097OC4 Anti glare lcd screen Replacements for E Book Reader
Packing & Delivery for our LCD Screen Panel Replacements:
1. Anti-static Bag Packing.
2. Anti-Shock Bubble Bag Packing
3. Foam and Hard Carton Packing
4. Picked up by forward and delivered by express services.
PVI ED097OC4 General Features
Panel Brand : PVI
Panel Model : ED097OC4
Panel Type : EPD , EPD
Panel Size : 9.7 inch
Resolution : 1200×825
Active Area : 202.8×139.425 mm
Outline : 218.8×156.425 mm
Surface : Antiglare, Hard coating
Contrast Ratio : 12:1 (Typ.)(Reflective)
Display Colors : Grayscale (4-bit)
Frequency : 50Hz
Signal Interface : Parallel Data (1ch, 8-bit) , 33 pins
PVI ED097OC4 Mechanical Features
Panel Size : 9.7 inch
Dot Resolution : 1200×825
Pixel Configuration : Rectangle
Pixel Density : 150 PPI
Aspect Ratio : 7:5 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.169×0.169 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.169×0.169 mm (H×V)
Weight : 80±5g
Active Area : 202.8×139.425 mm (H×V)
Outline Dimension : 218.8×156.425 mm (H×V)