TM097TDH05
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
100 PCS PER DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Viewing Angle :
70/60/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency :
60Hz
Lamp Type :
6S6P WLED
Signal Interface :
LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins
Resolution :
1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Active Area :
196.608×147.456 mm
Outline :
210.3×164.4×5 mm
Description
9.7 inch Tianma LCD Displays , TM097TDH05 small touch screen monitor
Production Machinery
Panel Brand : TIANMA
Panel Model : TM097TDH05
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 9.7 inch
Resolution : 1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 196.608×147.456 mm
Outline : 210.3×164.4×5 mm
Surface : Clear
Brightness : 270 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 500:1 (Typ.)
Display Colors : 262K (6-bit) , CIE1931 50%
Response Time : 20 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle : 70/60/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 6S6P WLED
Signal Interface : LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)
TIANMA TM097TDH05 Mechanical Features
Panel Size : 9.7 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 132 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.064×0.192 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.192×0.192 mm (H×V)
Weight : 235g
Surface : Clear
Active Area : 196.608×147.456 mm (H×V)
Outline Dimension : 210.3×164.4 mm (H×V)