LQ185T1LGN2
Certification :
iso9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3WORK DAY
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size :
18.5 inch
Resolution :
1366(RGB)×768 , WXGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Description
Transmissive LQ185T1LGN2 409.8×230.4 mm Active Area 18.5 inch
Competitive Advantage:
1. We are a leading vendor & distributor for the LCD panels for more than 6 years.
2. We got the ISO9001 quality management system certification.
3. We have our own sourcing line & agency for the hard-to-find & shortage LCD panel models.
6. 1-year warranty is offered.
7. All LCD Panel will be tested before shipment.
LQ185T1LGN2 Specification
Panel Size : 18.5 inch
Dot Resolution : 1366(RGB)×768 (WXGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 84 PPI
Aspect Ratio : 16:9 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.100×0.300 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.300×0.300 mm (H×V)
Weight : 2.10Kgs (Max.)
Surface : Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Active Area : 409.8×230.4 mm (H×V)
Bezel Area : 413.4×234.0 mm (H×V)
Outline Dimension : 430.37×254.6 mm (H×V)