HT101HD1-100
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Contrast Ratio :
400:1 (Typ.)
Panel Size :
10.1 inch
Resolution :
1366(RGB)×768 , WXGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Frequency :
60Hz
Signal Interface :
LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pinspins
Description
HT101HD1-100 HYDIS 10.1 inch Normally White with 222.317×124.992 mm for Laptop
Products Information:
Panel Size : 10.1 inch
Dot Resolution : 1366(RGB)×768 (WXGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 156 PPI
Aspect Ratio : 16:9 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.05425×0.16275 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.16275×0.16275 mm (H×V)
Weight : 190g (Max.)
Active Area : 222.317×124.992 mm (H×V)
Bezel Area : 225.7×128.4 mm (H×V)
Outline Dimension : 235×143 mm (H×V)
Outline Depth : 4.9±0.3 mm
Shape Style : Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm)