LTA065B096D
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
10
Price :
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram,HKIN ESCROW .....
Supply Ability :
1000
Delivery Time :
1-2days
Packaging Details :
Standard packing
Product number :
LTA065B096D
Resolution :
400×234
Interface :
LVDS
Backlight :
CCFL
C/R :
Brightness :
450
Description
TOSHIBA 6.5" LTA065B094D LTA065B096D LCD display screen for RNS-E Mercedes PCM2 Car lcd
Toshiba Matsushita LTA065B096D Basic Information
Panel Brand : Toshiba
Panel Model : LTA065B096D
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Application :
Operating Temperature : -30 ~ 65 °C
Storage Temperature : -40 ~ 85 °C
RoHS : ROHS
Specific Feature :
Toshiba Matsushita LTA065B096D Mechanical Features
Panel Size : 6.5 inch
Dot Resolution : 400(RGB)×234
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 71 PPI
Aspect Ratio : 16:9 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.1195×0.339 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.3585×0.339 mm (H×V)
Weight : 280g (Typ.)
Send your message to this supplier
Send Now