TM097TDH04
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Size :
9.7inch
Resolution :
1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Signal Interface :
Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 50 pins
Description
9.7 inch TM097TDH04 Tianma LCD Displays Normally White for Pad,tablet panel
Our Advantage :
>>Quality Guarantee:
Our LCD Panels are 100% original and brand new!
Warranty : 12 months
You can enjoy the real panels directly from the LCD panel brand distributor.
>>Packing Guarantee:
>>Delivery Guarantee:
>>After-Sale service
We have many years good experience on display solution.
Any question, we will reply you within 12 hours.
FAQ
1. Q: Where can I get the price?
2. Q: How can I get a sample to check your quality?
A: After price confirmation, you can require for samples to check our quality.
3. Q: What about the lead time for mass production?
A: It depends on your order quantity and the season you place the order.
4. Q: What are your terms of payment?
A: We accept T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal.
Products Information:
Panel Size : 9.7 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 132 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.064×0.192 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.192×0.192 mm (H×V)
Weight : 200g
Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Active Area : 196.608×147.456 mm (H×V)
Bezel Area : 200.91×152.27 mm (H×V)
Outline Dimension : 210.21×166.3 mm (H×V)