TM101JDHG30
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Payment Terms :
Western Union, T/T, MoneyGram, T/T
Supply Ability :
500PCS/DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Model :
TM101JDHG30
Panel Size :
10.1 inch
Resolution :
1280×800
Active Area :
216.96×135.6 mm
Surface :
Hard coating
Frequency :
60 Hz
Description
TM101JDHG30 10.1 inch 1280×800 Resolution TFT LCD Display Screen Normally Black
TM101JDHG30 Information
Panel Model TM101JDHG30
Panel Brand TIANMA
Descrition a-Si TFT-LCD ,10.1 inch, 1280×800
Panel Type a-Si TFT-LCD
Display Mode SFT, Normally Black, Transmissive
Active Area 216.96×135.6 mm
Outline 231.22×150.6×6.6 mm
Surface Hard coating
Contrast Ratio 800:1 (Typ.)
Response Time 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency 60Hz
Lamp Type 6S5P WLED Embedded (LED Driver)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)