N140BGE-LB2
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1 Piece
Payment Terms :
T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100 PCS / DAY
Delivery Time :
2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Brightness :
200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
650:1 (Typ.)
Active Area :
309.399×173.952 mm
Frequency :
60Hz
Surface :
Glare
Display Colors :
262K (6-bit)
Description
Glare 14.0 Inch Chimei LCD Panel , Normally White A - Si TFT - LCD Panel N140BGE-LB2
Description :
Panel Brand :CHIMEI INNOLUX
Panel Model : N140BGE-LB2 1 Compatible model
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Condition A+ NEW
Part number LP140WH8 TLC1(or replacement model)
Size 14.0inch
Resolution 1366*768
Aspect Ratio slimp
Warranty 3-days returned purchase;90-days warranty included.
Compatible models
Status: New, Grade A.
Packing: Antistatic bag and box
Each piece is tested strictly before shipping!
Laptop lcd and led screen:from 4.5 inch to 18.4 inch
1.Size:8.9",10.1",10.2",11.1",11.6",12.1",13.1,13.3",14.0",14.1" ,15.0",15.4",15.6",16. 0",17.0",17.3",18.4"
2. Resolution:WSVGA,WXGA,WXGAHD,XGA,WXGA+,WXGA++
3. Backlight:LED,1CCFL,2CCFL
Backlight System & Signal Interface:
<
Lamp Position : Edge light type
Lamp Type : WLED
Lamp Life Time : 15K(Min.) (Hours)
Lamp Voltage : 27.5/31.9/33.0V (Min./Typ./Max.)
Lamp Current : 66mA (Typ.)
Lamps Power Consumption : 1.72/2.03/2.29W (Min./Typ./Max.)
Interface Type : Included in panel signal interface
Lamp Driver Board : Embedded (LED Driver)
Lamp Driver Board : 7.0/12.0/21.0V (Min./Typ./Max.)
Lamp Driver Board : 163/200/220mA (Min./Typ./Max.)
Lamp Driver Board : 2.64W (Max.)
Signal Category : LVDS
Signal Class : LVDS (1 ch, 6-bit)
Input Voltage for Panel : 3.3V (Typ.)
Input Current for Panel : 140±15mA
Panel Power Consumption : 0.7W (Max.)