BI097XN02 V.Y
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
100 PCS PER DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Size :
9.7 inch
Resolution :
1024(RGB)×768 , XGA
Active Area :
196.608×147.456 mm
Display Colors :
262K (6-bit) , CIE1931 50%
Response Time :
25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle :
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Description
Chimei BI097XN02 V.Y 9.7 inch lcd small screen 196.608×147.456 mm Active Area
CHIMEI INNOLUX BI097XN02 V.Y General Features
Panel Brand : CHIMEI INNOLUX
Panel Model : BI097XN02 V.Y
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 9.7 inch
Resolution : 1024(RGB)×768 , XGA
Display Mode : IPS, Normally Black, Transmissive
Active Area : 196.608×147.456 mm
Outline : 210×164.25×5.65 mm
Brightness : 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 800:1 (Typ.)
Display Colors : 262K (6-bit) , CIE1931 50%
Response Time : 25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle : 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 6 strings WLED
Signal Interface : LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)
CHIMEI INNOLUX BI097XN02 V.Y Mechanical Features
Panel Size : 9.7 inch
Dot Resolution : 1024(RGB)×768 (XGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 132 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.064×0.192 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.192×0.192 mm (H×V)
Weight : 223g (Max.)
Active Area : 196.608×147.456 mm (H×V)
Outline Dimension : 210×164.25 mm (H×V)