LP097QX1-SPC1
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
100 PCS PER DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Resolution :
2048(RGB)×1536 , QXGA
Display Mode :
IPS, Normally Black, Transmissive
Active Area :
196.608×147.456 mm
Response Time :
30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle :
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency :
60Hz
Lamp Type :
WLED
Input Voltage :
3.3V (Typ.)
Description
LP097QX1-SPC1 9.7 inch lg lcd panel replacement 208.88×167.12 mm Outline
Special Features
Panel Brand : LG Display
Panel Model : LP097QX1-SPC1
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 9.7 inch
Resolution : 2048(RGB)×1536 , QXGA
Display Mode : IPS, Normally Black, Transmissive
Active Area : 196.608×147.456 mm
Outline : 208.88×167.12 mm
Surface : Glare (Haze 0%), Hard coating (3H), Antireflection
Brightness : 440 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 600:1 (Typ.)
Display Colors : 16.7M (8-bit)
Response Time : 30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle : 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : WLED
Signal Interface : eDP (4 Lanes) , 51 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)