PD057VU5
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal
Supply Ability :
100 PCS PER DAY
Delivery Time :
1-3 Working Days
Packaging Details :
Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Brightness :
700 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
600:1 (Typ.)
Display Colors :
262K (6-bit)
Response Time :
15/25 (Typ.)(Tr/Td)
Panel Model :
PD057VU5
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size :
5.7 inch
Resolution :
320(RGB)×240 , QVGA
Description
Below are our other LCD panels stock for your easy reference:
Panel Model Brand Size Resolution
ED312TT2 E Ink 31.2" 2560×1440
ES133TE1 E Ink 13.3" 2200×1650
ES133TT2 E Ink 13.3" 2200×1650
ED133TT1 E Ink 13.3" 2200×1650
ED060SD1 E Ink 6.0" 600×800
PVI LCD Display PD057VU5 5.7 inch 115.2×86.4 mm Active Area 144×104.6×13.3 mm Outline
The reasons you choose us
3).Fast delievery! Delivery time will be faster than others.
5).Best sale-service!Professional team to service with you before sale, on sale & after service.
PVI PD057VU5 General Features
Panel Brand : PVI
Panel Model : PD057VU5
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 5.7 inch
Resolution : 320(RGB)×240 , QVGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 115.2×86.4 mm
Outline : 144×104.6×13.3 mm
Surface : Antiglare
Brightness : 700 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 600:1 (Typ.)
Display Colors : 262K (6-bit)
Response Time : 15/25 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 60/60/40/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 3S12P WLED
Signal Interface : TTL (1 ch, 6-bit) , 33 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)(VCC)
PVI PD057VU5 Optical Features
Brightness : 700 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 600 : 1 (Typ.) (Transmissive)
Display Color : 262K (6-bit)
White color Chromaticity : Wx:0.310; Wy:0.340
White Variation : 1.17/1.25 (Typ./Max.)(9 points)
Our Service
• Long lasting product cycle for continuity thru all phases of project rollouts and servicing
• Easy-to-install console, Open Frame chassis-mount display
• Slim dimensions enable better enclosure designs
• Multiple mounting options.
• All steel construction provides rugged frame for public use environments
• Two independent touch points
• Improved power efficiency and reduced consumption
• ISO9001 approvals.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
PVI
Model Number :
PD057VU5
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
Japan,Korea
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
Contact Supplier