1210Y1K00333KXT
MOQ :
50pcs
Price :
Negotiable
Supply Ability :
1000000pcs
Capacitance :
0.033 µF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Description
1210Y1K00333KXT Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1kV 0.033uF X7R 1210 10percent
Product Attribute Attribute Value
Knowles
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS: Details
0.033 uF
1 kVDC
X7R
10 %
1210
2 mm
- 55 C
+ 125 C
General Type MLCCs
SMD/SMT
Flexible (Soft)
FlexiCap
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Knowles Syfer
Capacitance - nF: 33 nF
Capacitance - pF: 33000 pF
Class: Class 2
Length: 3.2 mm
Package / Case: 1210 (3225 metric)
Product Type: Ceramic Capacitors
2000
Subcategory: Capacitors
Tradename: FlexiCap
Type: Multilayer Ceramic Capacitor (FlexiCap)
Voltage Rating AC: -
Width: 2.5 mm
Unit Weight: 0.003527 oz
Send your message to this supplier
Send Now
SMD SMT Multilayer Ceramic Capacitors MLCC 1210Y1K00333KXT 1kV 0.033uF X7R 1210 10percent
Ask Latest Price
Brand Name :
Knowles Syfer
Model Number :
1210Y1K00333KXT
MOQ :
50pcs
Price :
Negotiable
Supply Ability :
1000000pcs
Capacitance :
0.033 µF
Contact Supplier