ZKSVD370DW
Certification :
CE/FCC/RoHS
Place of Origin :
shenzhen
MOQ :
1 piece
Price :
Payment Terms :
T/T,Western Union
Supply Ability :
1~4 pieces/2 days;5~30 pieces/15 days;31~100 pieces/20 days
Delivery Time :
20~30 work days
Packaging Details :
L890mm*W580mm*H570mm
Max cutting width :
340mm
max cutting speed :
1600mm/s
Auto contour cut :
Camera(automatically contour cutting)
Blade type :
Rowland blade
Support system :
All version of windows
support sofrware :
CDR/AI/PS/Contour software/Signmaster(optional)
Connect or interface :
USB cable/Udisk/web cable/WIFI
suitable cutting material :
self-adhesive sticker/coated paper/PVC
cutting accuracy :
+/-0.01mm
max thickness material :
450gsm
Description
ZKSVD370DW A3/A4 Dual Knife Auto Feeding Contour Vinyl Sticker Cutter for Advertising Industry
- High Speed:
Boasts a maximum cutting speed of 1600mm/s for professional-grade results and the max cutting width is 340mm.
- Full & Half Cut Capability:
Versatile cutting options to meet diverse application needs.
- WIFI Connectivity:
Enables wireless operation and remote control for enhanced convenience.
- Wide Material Compatibility:
- Robust Build & Versatility:
- Flexible Connectivity:
Supports USB, U-disk, web cable, and WIFI for seamless integration into any workflow.
MODEL ZKSVD370DW
Max. media width 370mm
Max. cutting width 340mm
Auto contour cut Camera (automatically contour cutting)
Control panel 4.3inch touch screen
Motor High speed servo motor
Positoning mode Qr code/Dot/Right angle
Number of heads 2
Blade type Rowland blade
Packing size L 890mm*W 580mm*H 570mm
Machine size L 770mm*W 480mm*H 370mm
Gross/Net weight 63kgs/47kgs
Cutting accuracy +/- 0.01mm
Repeatability 0.082mm
Max.material thickness 450gsm
Max. cutting speed 1600mm/s
Max.force 2000g
Connect or interface USB cable/Udisk/web cable/WIFI
Power ﹤150w
Working environment ﹢5℃-﹢35℃