24V100AH
Certification :
UN38.3 MSDS
Place of Origin :
CHIAN
MOQ :
10
Price :
USD79~299
Payment Terms :
T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
1 GWH
Delivery Time :
10 working days
Packaging Details :
Cartons / Wooden Case
Voltage :
24V
Capacity :
100Ah
Dimensions :
410x180x230mm
Weight :
40 lbs
Max Continuous Discharge Current :
100A
Chemistry :
LiFePo4
Max Pulse Discharge Current :
200A
Self-Discharge Rate :
less than 1% per month
Warranty :
5 years
Operating Temperature :
-20°C to 60°C
Cycle Life :
5000 cycles
Description
lithium rechargeable battery 24V 100Ah lifepo4 lithium battery