FT-42PGM4260 high torque long life span 42mm brushless dc 12V 24V planetary gear motor
Motor type
Planetary motor
Model number
775
Voltage
12/24V
Electric current
0.7/1.4A
Power
80 / 66W
Torque
2-85KG,CM
Rotating speed
57-2162 rpm
Weight
800g
Shaft
Length 28.5mm , diameter 8mm /10mm