FT-36PGM3650
Brand Name :
FUTENG
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 Pieces
Price :
Negotiable
Certification :
CE/ROHS/FCC/REACH/ISO14001/ ISO9001/ISO45001/IATF16949
Payment Terms :
L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
Delivery Time :
15-30 days/Negotiable
Packaging Details :
Standard Export Carton & Customzied
Continuous Current(A) :
about 110mA-550mA
Efficiency :
65%-73%
Commutation :
Brushless
Construction :
Permanent Magnet
Frame :
36MM
Rated voltage :
3-48v, 6v/12v/24v
Speed Rpm :
2-2000
Torque :
1-280kgf.cm, 20/28/21/27(g.cm)
Type :
Gear Motor
Usage :
Home Appliance, Cosmetic Instrument, Smart Home
Warranty :
3 months ~ 1 year
Geared motor model :
FT-36PGM3650
Rotating speed :
5000/12000/6000/9000(rpm)
Current :
45/90/21/43(mA)
Output :
0.88/2.96/1.12/2.2(w)
Name :
DC Planetary Gear Motor
Description
Product Description
FT-36PGM3650 BLDC High Torque Long Life Span 36mm Brushless Dc 12V 24V Planetary Gear Motormotor
Motor type
Planetary motor
Model number
3650 BLDC
Voltage
12/24/48V
Electric current
0.7/1.4A
Power
80 / 66W
Torque
2-85KG,CM
Rotating speed
57-2162 rpm
Weight
500g
Shaft
Length 28.5mm , diameter 8mm /10mm
FT-36PGM3650  BLDC High Torque Long Life Span 36mm Brushless Dc 12V 24V Planetary  Gear Motor
Packaging & Shipping
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Model Number :
FT-36PGM3650
Brand Name :
FUTENG
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 Pieces
Price :
Negotiable
Certification :
Contact Supplier