LP140WHU-TPA1
Certification :
NO
Place of Origin :
North Korea
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Packaging Details :
Panel type :
TFT-lcd
Dispaly mode :
AAS
Voltage supply :
3.3 V
Refresh :
60 Hz
Surface :
Mirror plate
Backlight :
WLED
Interface type :
edp,30pins
Viewing angle :
40/40/10/30
Description
Factory wholesale prices TFT-LCD Panel LP140WHU-TPA1 14.0 inch slim edp 30pin laptop lcd screen
Panel model: LTN140AT20
Surface: Matte plate
Interface type: LVDS 40pins
Contrast ratio: 500:1
Response time: 16ms
Viewing angle: 45/45/15/30
Condition : Brand new and Grade A +
RoHS: Verified
Warrenty: Three months
Packing and Delivery Antistatic bag and original box
LCD&LED SCREEN FOR LAPTOP
Application
Laptop
brand
all brands available
Size
7.0-17.3 (normal,slim)
Resolution
800*480/1024*576/1024*600/1280*720/1280*800/1366*768/1440*900/
RFQ
Are you trading company or manufacturer?
1.We are both manufacturer and trading company, we have warehouse both in ShenZhen and HongKong
Payment Terms
1. We accept Paypal, MoneyGram, T/T , Western Union, Bank Transfer.
Shipping
1. We offer DHL, UPS, FEDEX, TNT, AMEX, EMS and as your requirement
2. Normally shipped in 1-3 workdays after full payment is confirmed
Warranty
1. We provide 6 months warranty for all goods
Send your message to this supplier
Send Now
Slim Hd Display Laptop Edp 30 Pins 14.0 Inch LP140WHU-TPA1 AAS Dispaly Mode
Ask Latest Price
Brand Name :
for LG
Model Number :
LP140WHU-TPA1
Certification :
NO
Place of Origin :
North Korea
Packaging Details :
Contact Supplier