N116BGE-EA2
Place of Origin :
China
MOQ :
1 piece
Price :
negotiation
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
50000 pieces per month
Delivery Time :
2-3days after payment
Packaging Details :
Certification :
ISO
Response Time: :
3/7ms
Contrast Ratio: :
500:1
laptop Size: :
11.6"
Backlight:: :
220cd/sqm
Resolution: :
1366 x 768
Interface Type: :
eDP 30 pin
Description
N116BGE EA2 Laptop LCD Screen / 11.6 Inch Laptop Screen With 30 Pin EDP 1366x768
Item Specifications:
  • Screen Size - 11.6"
  • Backlight Technology - LED
  • Resolution - 1366 x 768 (WXGA HD)
  • Connector - 30 Pin
  • Connector Location - Bottom Right
  • Screen Surface - Matte Finish (ANTI GLARE)
  • Screen Manufacturer - Genuine Compatible Brands (Please Ask)
Panel model:
N116BGE-EA2
Surface:
Matte plate
Interface type:
EDP 30 pins
Contrast ratio:
500:1
Response time:
3/7ms
Brighten :
220cd/m
Condition :
Brand new and Grade A +
RoHS:
Verified
Warrenty:
Three months
Packing and Delivery:
Antistatic bag and original box
N116BGE EA2 Laptop LCD Screen / 11.6 Inch Laptop Screen With 30 Pin EDP 1366x768N116BGE EA2 Laptop LCD Screen / 11.6 Inch Laptop Screen With 30 Pin EDP 1366x768N116BGE EA2 Laptop LCD Screen / 11.6 Inch Laptop Screen With 30 Pin EDP 1366x768
Solution
1. 3 months from the date of delivery.
FAQ
Are you trading company or manufacturer?
1. We are both manufacturer and trading company, we have warehouse both in ShenZhen and HongKong
Payment Terms
1. We accept Paypal, MoneyGram, T/T , Western Union, Bank Transfer.
Shipping
1. We offer DHL, UPS, FEDEX, TNT, AMEX, EMS and as your requirement
2. Normally shipped in 1-3 workdays after full payment is confirmed
Warranty
1. We provide 3 months warranty for all goods
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Chimei
Model Number :
N116BGE-EA2
Place of Origin :
China
MOQ :
1 piece
Price :
negotiation
T/T, Western Union
Contact Supplier