N116BGE-EA2
Place of Origin :
korea
Delivery Time :
2-3days after payment
Packaging Details :
Original Package.
MOQ :
1 piece
Price :
negotiation
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
10000 pieces per week
Certification :
ISO
Screen Size: :
11.6"
Resolution: :
1366 x 768
Model Number: :
N116BGE-EB2
Brand Name: :
CHIMEI
Contrast Ratio: :
400:1
Brightness: :
200cd/m
Description
N116BGE-EA2 11.6 Inch Lcd Screen 30pin Edp LED Screen 1366 x 768
Quick details:
1. Panel Size : 11.6inch
2. Panel Type : a-Si TFT-LCD
3. Composition : Panel
4. Resolution : 1366*768Mode :TN
5. Surface :, Brightness :200cd/m2 (Typ.)
6. Contrast Ratio : 400:1(Typ.)
7. Display Color : 262K
8. Viewing Angle : 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
9. Frequency : 60Hz
10. Lamp Type : WLED
11. Signal Type : LVDS (1 ch, 6-bit)
12. Application : Notebook PC
N116BGE EA2 Laptop LCD Screen / 11.6 Inch Screen 30 Pin EDP 1366x768 Laptop Screen
N116BGE EA2 Laptop LCD Screen / 11.6 Inch Screen 30 Pin EDP 1366x768 Laptop ScreenN116BGE EA2 Laptop LCD Screen / 11.6 Inch Screen 30 Pin EDP 1366x768 Laptop ScreenN116BGE EA2 Laptop LCD Screen / 11.6 Inch Screen 30 Pin EDP 1366x768 Laptop Screen
Solution
1. 3 months from the date of delivery.
FAQ
Are you trading company or manufacturer?
1. We are both manufacturer and trading company, we have warehouse both in ShenZhen and HongKong
Payment Terms
1. We accept Paypal, MoneyGram, T/T , Western Union, Bank Transfer.
Shipping
1. We offer DHL, UPS, FEDEX, TNT, AMEX, EMS and as your requirement
2. Normally shipped in 1-3 workdays after full payment is confirmed
Warranty
1. We provide 3 months warranty for all goods
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Samsung
Model Number :
N116BGE-EA2
Place of Origin :
korea
Delivery Time :
2-3days after payment
Packaging Details :
Original Package.
MOQ :
1 piece
Contact Supplier