7W LED R7S light Samsung SMD5730 long lifetime J78mm R7S lamp basic commerical lighting energy saving LED ligh AC85-265V
Item Type 7W R7S lamp
Power 7W
Length 78mm
LED type Samsung SMD5730
Dimmable Yes / No
Led QTY 24pcs
Beam Angle(°) 120°
Luminous Flux 650lm +/-10%
Average Life (hrs) 50000
Voltage AC 85V-265V
Emitting color Warm white / Nature white / Cool white
Aplication Shopping lighting, specialty lighting, hotel lighting, office lighting, home light
Certificates CE,RoHS,CCC
Power Tolerance 3%
Size 45mm *42mm *78mm
7W LED R7S light Samsung SMD5730 long lifetime J78mm R7S lamp basic commerical lighting energy saving LED ligh AC85-265V7W LED R7S light Samsung SMD5730 long lifetime J78mm R7S lamp basic commerical lighting energy saving LED ligh AC85-265V7W LED R7S light Samsung SMD5730 long lifetime J78mm R7S lamp basic commerical lighting energy saving LED ligh AC85-265V
Specifications:
1. Beam angle: 120°
2. Size: Dia 45mm 42mm 78MM
3. Lamp base:R7S
4. Input voltage: 85-265VAC DC12V
5. Power consumption: 7W±10%
6. LED source: 24pcs samsung 5730SMD
7. Color temperature:
1)Cool white: 5500~6700K
2)Natural white: 4000~5000K
3)Warm white: 2700~3000K
9. Luminous flux:650±10%
10. Advantages:
1)Up to 80% energy saving compared to
conventional lamps.
2) Lifetime of 50,000 hours
1. Feature:
A. Lifespan: more than 50,000hr;
B. Indoor lighting for domestic using;
C. Fast light brighting,no dely and flicker;
D. Energy-saving: saving 80% than the ordinary lamp;
E. Green and health protection,no pollutio,more comfortable for our vision
2. Advantages:
A. Passed EMC,LVD and ROHS certification;
B. Environment-friendly and no UV or IR radiation;
C. Wide range of available operating voltage and low consumption;
D. Easy to install and maintain,replacement of traditional bulbs and no subsidiary fixture.
3. Application :
A. Basic commercial lighting;
B. Generally matching in floodlight, household lighting etc;
C. Shopping, lighting, specialty lighting, hotel lighting, office lighting, home light;
D. Commercial show windows and bars, airport, subway, cloverleaf junction and architecture field.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Herhe
Model Number :
R7S-7W
Certification :
CE,RoHS,CCC
Place of Origin :
China
MOQ :
50
Price :
Contact us
Contact Supplier